Nesenta - Yhteyskeskus- ja tietopalvelut uudella tavalla!
INNOVATIIVINEN RESURSOINTI

Yhteystiedot - Nesenta Oy

Nesenta - Yhteyskeskus- ja tietopalvelut uudella tavalla.

 

johto ja hallitus

Nesenta_2018_Kenneth_Tallqvist.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Kenneth Tallqvist

Toimitusjohtaja

viiva_sininen.png

Toimitusjohtaja, KTM. Vuodesta 2002 Nesentan perustajaosakas ja hallituksen jäsen. Pitkä kokemus kansainvälisessä johdossa ja maajohtajana (Esselte, Scribona) sekä liiketoimintojen kehittäjänä.

Tuotanto, markkinointi

puh. 040 581 0333

kenneth.tallqvist@nesenta.fi

Nesenta_johto_Juha_Melgin.JPG
viiva_sininen_leveä.png

Juha Melgin

Varatoimitusjohtaja

viiva_sininen.png

Varatoimitusjohtaja, KTM. Vuodesta 2002 Nesentan perustajaosakas ja hallituksen jäsen. Pitkä kokemus taloushallinnosta ja -prosesseista (Kemi, IVO) sekä maajohtajana (WordPerfect, Novell).

Talous, rahoitus

puh. 040 060 4794

juha.melgin@nesenta.fi

Nesenta_Pekka_Ojala.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Pekka Ojala

Myynti- ja markkinointijohtaja

viiva_sininen.png

Myynti- ja markkinointijohtaja, KTM. Vuodesta 2017 Nesentan myynnistä ja markkinoinnista vastaava johtaja, osakas ja hallituksen jäsen. Pitkä kokemus johtotehtävistä contact center alalla (Indata, Teleperformance) sekä toimitusjohtajana graafisella alalla (Karto).

Myynti, markkinointi

puh. 050 599 1674

pekka.ojala@nesenta.fi

Nesenta_johto_Nina_ Tallqvist.JPG
viiva_sininen_leveä.png

Nina Tallqvist

HRD-päällikkö

viiva_sininen.png

HRD-päällikkö, KTM. Vuodesta 2003 Nesentan rekrytointikonsultti ja henkilöstön kehityksestä vastaava päällikkö. Pitkä kokemus henkilöstön kehitys- ja johtotehtävissä (Sadolin, Akzo-Nobel, Veritas). 

Henkilöstö, rekrytointi

puh. 040 519 8082

nina.tallqvist@nesenta.fi

myynti

Nesenta_2018_Markku_Törhönen.JPG
viiva_sininen_leveä.png

Markku Törhönen

Myyntipäällikkö

viiva_sininen.png

Myyntipäällikkö vuodesta 2018. Pitkä kokemus ICT- ja digi-alalta sekä Horeca –toimialalta, kuten myyntipalvelujen tuotannosta (Snoobi, Klaus K, Rainmaker).

Myynti, asiakkuuskehitys

puh. 040 550 7777

markku.torhonen@nesenta.fi

Nesenta_2018_Jari_Antikainen.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Jari Antikainen

Myyntipäällikkö

viiva_sininen.png

Myyntipäällikkö vuodesta 2018. Pitkä ja laaja kokemus myynnin ja asiakastyön eri tehtävistä niin tuote-, palvelu- kuin ratkaisumyynnin alueilta ja eri toimialoilta, mm. logistiikka- ja kuljetusaloilta (Transpoint, KWH Group).

Myynti, asiakkuuskehitys

puh. 040 525 2815

jari.antikainen@nesenta.fi

 
 

tuotannon johto

Nesenta_2018_Marika_+Kemil%C3%A4inen.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Marika Kemiläinen

Production Leader

viiva_sininen.png

Media-tuotantoyksikkö

puh. 040 525 2861

marika.kemilainen@nesenta.fi

Nesenta_2018_Malin_Holmstr%C3%B6m.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Malin Holmström

Production Leader

viiva_sininen.png

Svedia-tuotantoyksikkö

puh. 040 099 6954

malin.holmstrom@nesenta.fi

Nesenta_2018_Joanna_Andersson.JPG
viiva_sininen_leveä.png

Joanna Andersson

Production Leader

viiva_sininen.png

Info-tuotantoyksikkö

puh. 040 081 1058

joanna.andersson@nesenta.fi  

Nesenta_Mikael_Isaksson.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Mikael Isaksson

Production Leader

viiva_sininen.png

Mesta-tuotantoyksikkö

puh. 040 060 0131

mikael.isaksson@nesenta.fi

 
Nesenta_2018_Jaana_Malin.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Jaana Malin

viiva_sininen.png

Kustantajapalvelut

puh. 040 525 2832

jaana.malin@nesenta.fi

Nesenta_2018_Merja+Aarnio-Sorsa.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Merja Aarnio-Sorsa

viiva_sininen.png

Media-palvelut

puh. 040 099 6861

merja.aarnio-sorsa@nesenta.fi

Nesenta_2018_Synnöve_Törnroos.JPG
viiva_sininen_leveä.png

Synnöve Törnroos

viiva_sininen.png

Kauppapalvelut Ruotsi

puh. 040 568 3505

synnove.tornroos@nesenta.fi

Nesenta_2018_Janika_Johanson_Buhr.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Janika Johanson-Buhr

viiva_sininen.png

Kauppapalvelut Suomi

puh. 040 521 3080

janika.johanson-buhr@nesenta.fi

Nesenta_Petra_Paasi.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Petra Paasi

viiva_sininen.png

Info-palvelut

puh. 040 081 1073

petra.paasi@nesenta.fi

Nesenta_2018_Anna_Tarvainen.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Anna Tarvainen

viiva_sininen.png

Energia-alan palvelut

puh. 040 525 6488

anna.tarvainen@nesenta.fi

 
Nesenta_2018_Inka_Sihvola.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Inka Sihvola

viiva_sininen.png

Rekrytoivat koulutusohjelmat

puh. 040 520 5855

inka.sihvola@nesenta.fi

Nesenta_2018_Lotta-Riina_Kolppanen.jpg
viiva_sininen_leveä.png

Lotta-Riina Kolppanen

viiva_sininen.png

Rekrytoivat koulutusohjelmat

puh. 040 099 6752

lotta-riina.kolppanen@nesenta.fi

kuva_tulossa.png
viiva_sininen_leveä.png

Miia Kyllönen

viiva_sininen.png

Kuhmon palvelukeskus

puh. 040 525 3621

miia.kyllonen@nesenta.fi

Nesenta_johto_Tero_Mikkonen.JPG
viiva_sininen_leveä.png

Tero Mikkonen

viiva_sininen.png

Lieksan palvelukeskus

puh. 040 525 2044

tero.mikkonen@nesenta.fi

 
 

Nesenta Oy

Jorvas Hightech Center
Hirsalantie 11
02420 Jorvas, Kirkkonummi

Vaihde: (09) 4190 2400
Sähköposti: info@nesenta.fi
Vieraat: Ericssonin ja Nesentan pääsisäänkäynti

 
 
 
 
 

Laskutustiedot

Verkkolaskut

Verkkolaskutusosoite: FI3911123000337763
Operaattori: Nordea (NDEAFIHH)

Paperilaskut (skannauspalvelu)

Nesenta Oy
17968288
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskut s-postitse (vain PDF-muodossa):

 17968288@scan.netvisor.fi


Nesenta OY Kuhmo

osoite: Kainuuntie 126, 88900 Kuhmo

 

nesenta Oy Lieksa

osoite: Pokrontie 5c A3, 81720 Lieksa